|

DMD podporuje trenčiansky šport

Autor: DMD group

13. 10. 23

Spoločnosť DMD GROUP, uvedomujúc si potrebu spoločenskej zodpovednosti firiem, je hrdá na to, že aj v tomto roku podporila viacero športových klubov či aktivít. Okrem Letecký dní SIAF 2023, ktoré sa uskutočnili začiatkom septembra na vojenskom letisku Kuchyňa na Záhorí, ide prioritne o šport v meste, z ktorého značka DMD pochádza – teda z Trenčína.

DMD GROUP, ako aj naše dcérske spoločnosti KONŠTRUKTA – Defence a ZTS – ŠPECIÁL sú partnerom Hokejového klubu Dukla Trenčín. Tento hokejový klub isto netreba bližšie predstavovať – viacnásobný majster Slovenska a posledný federálny majster Československa odchoval desiatky svetovo známych mien, ako sú Marián Hossa, Marián Gáborík, Zdeno Chára či Žigmund Pálffy. Vďaka odchovancom Dukly navštívila Trenčín doposiaľ sedemkrát aj najcennejšia hokejová trofej – Stanleyho pohár NHL.

Basketballový klub AS Trenčín je pomerne mladým klubom, pôsobí od roku 2019 – hoci podľa stránok klubu sa basketball prvýkrát v meste pod Matúšovým hradom hral už v roku 1932. Hlavným mottom klubu je “Basketbal máme v srdci”, v deťoch chce lásku ku športu. Cieľom klubu je, aby sa deti športom bavili, aby si vytvárali nové kamarátstva, rovnako tiež dbá na disciplínu, čím sa ich snaží vychovávať do ďalšieho života ako poctivých ľudí. Spoločnosti DMD GROUP i dcérska ZTS – ŠPECIÁL sú hlavnými sponzormi tohto klubu.

“Úcta k histórii a jej osobnostiam je predpokladom ďalšieho rozvoja tejto aktivity. pripomenutie si najvýraznejších predstaviteľov futbalu v meste Trenčín. – to je od roku 2014 cieľom Siene slávy trenčianskeho futbalu. Sme radi, že v roku 2023 je aj naša spoločnosť DMD GROUP súčasťou jubilejného desiateho ročníka vyhlasovania nových členov siene slávy. O to viac, že sa tohto galavečera zúčastnia aj majstri Európy Karol Dobiáš a Antonín Panenka.

Beh o pohár festivalu dobrodružných filmov HoryZonty je už tradičným doplnkom tohto filmového festivalu, ktorý sa koná pravidelne v novembri v priestoroch trenčianskeho Domu armády. Dvanásty ročník behu sa bude konať 11. novembra. V desiatich kategóriach si zmerajú sily bežci na trati dlhej 6,6 kilometra.

Foto: FB Dukla Trenčín – Terka Sabová Photography

Latest news

all articles