|

Skupina DMD vytvorí v tomto roku 250 pracovných miest

Autor: DMD group

1. 02. 23

Dubnica nad Váhom 25. januára (TASR) – Štátna akciová spoločnosť DMD Group chce v tomto roku prijať 250 nových zamestnancov. Po 15-percentnom zvýšení počtu zamestnancov v minulom roku by tak ich počet mal stúpnuť na takmer 900. TASR o tom informoval generálny riaditeľ spoločnosti Štefan Škultéty.

“Ide primárne o strojárske profesie (operátor výroby, obrábač kovov, zámočník, sústružník), konštruktérske profesie (konštruktér, elektrikár, systémový inžinier, elektrokonštruktér) a v súvislosti s prípravou tendrov pre Ozbrojené sily (OS) SR (Patria a CV 90) aj technicko-hospodárskych pracovníkov a pracovníkov na administratívne pozície (projektoví manažéri),” uviedol generálny riaditeľ.

Podľa rezortu obrany sa tržby holdingu DMD Group za posledné tri roky zdvojnásobili na minuloročných viac ako 131 miliónov eur. “Modernizácia OS SR musí ísť ruka v ruke s podporou domácich podnikov, zamestnanosti a po rokoch opomínania aj stabilizácie,” povedal dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) s tým, že dôležitým faktorom je reálna podpora domáceho obranného priemyslu a zapojenie holdingu do modernizačných projektov Ozbrojených síl SR.

Podľa Škultétyho sa na zvyšovaní tržieb podpísali najmä dodávky húfnic Zuzana 2 pre OS SR aj Ukrajinu, zvýšené kapacity na opravy vojenskej techniky OS SR, zhoršenie bezpečnostného prostredia v Európe a následne konflikt na Ukrajine a s ním spojené zbrojenie.

Pre Ukrajinu dodala DMD Group v minulom roku osem samohybných húfnic Zuzana 2 v celkovej hodnote asi 50 miliónov eur, ďalších 16 samohybných húfnic pre Ukrajinu chcú vyrobiť v tomto a v budúcom roku.

Súčasťou skupiny DMD Group, ktorej jediným akcionárom je Ministerstvo obrany SR, sú spoločnosti ZTS Špeciál (výroba kanónov a elevačných častí), Konštrukta Defence (montáž húfnic Zuzana 2, výskum, vývoj, opravy pozemnej techniky, špeciálne skúšobníctvo) a ZVS Holding (veľkokalibrová munícia).

Celý článok TASR tu.

Latest news

all articles