|

Eurokomisár Thierry Breton a minister Naď navštívili ZVS holding

Autor: DMD group

23. 03. 23

Minister obrany SR Jaroslav Naď, predseda predstavenstva DMD GROUP a vedenie spoločnosti ZVS holding privítali v utorok 22. marca 2023 vo svojich dubnických priestoroch komisára pre vnútorný trh EÚ Thierryho Bretona.

Zástupcovia EK, MO SR a ZVS rokovali o možnostiach zvýšenia kapacity produkcie delostreleckej munície. Počas návštevy dubnického závodu sa eurokomisár bližšie oboznámil so stavom výrobných kapacít slovenského obranného priemyslu a potrebami pre jeho ďalšie rozšírenie.

„Slovensko plne podporuje európsku iniciatívu na urýchlené dodanie a spoločné obstarávanie munície pre Ukrajinu, ktorej nevyhnutnou súčasťou sú aj opatrenia na zvýšenie výrobných kapacít európskeho obranného priemyslu. Náš obranný priemysel je pripravený prispieť k tomuto úsiliu a naopak, EÚ má nástroje, ako motivovať priemysel výrobu navýšiť. Hovoríme pritom o potrebe značnej investície,“ uviedol po stretnutí s eurokomisárom Bretonom minister J. Naď a doplnil, že týmto krokom by zároveň mohli vzniknúť desiatky nových pracovných miest.

Z prieskumu kapacít obranného priemyslu v krajinách EÚ zameraného na výrobu munície, ktoré vykonala Európska obranná agentúra (EDA), vyplýva, že v súčasnosti pôsobí v EÚ 15 firiem v 11 členských štátoch, ktoré vyrábajú delostreleckú muníciu kalibru 155 mm, vrátane Slovenska. Európska komisia následne komunikovala svoj zámer počet týchto krajín navštíviť. „Aj to svedčí o kvalite slovenského obranného priemyslu a jeho podnikov, ktoré majú na mape Európy svoje stabilné miesto,“ uzavrel minister Naď.

Správa a fotografie sú prevzaté z webu Ministerstva obrany SR, ktoré je jediným akcionárom spoločnosti DMD GROUP, a. s.

Najnovšie aktuality

všetky články