|

Nový slovenský kanón GTS-30/N z dielne ZŤS ŠPECIÁL na svete

Autor: DMD group

16. 08. 23

Začiatkom júla tohto roku slovenská akciová spoločnosť ZŤS – ŠPECIÁL, a. s., zo skupiny DMD zaradila do sériovej výroby novo vyvinutý automatický kanón GTS-30/N kalibru 30×173 mm.

Ide o ďalšiu fázu vývoja a zaradenia do výzbroje nového automatického kanóna kalibru 30 mm pre muníciu 30×173 mm v rámci projektu vyzbrojovania Ozbrojených síl Slovenskej republiky (OS SR) novými kolesovými bojovými obrnenými vozidlami 8×8. Keďže ide o najpočetnejšie používaný kaliber munície 30 mm v armádach NATO, bola požiadavka Slovenska zaradiť do svojej výzbroje automatický kanón pre tento kaliber a rozmer munície úplne logickým dôvodom. Zároveň v rámci zapájania sa domáceho obranného priemyslu do projektu 8×8 sa tejto úlohy zhostila ZŤS ŠPECIÁL zo skupiny štátneho holdingu DMD.

Automatický kanón GTS-30/N bude ako hlavná zbraň lafetovaný v bezposádkovej veži TURRA 30 slovenského výrobcu EVPÚ z Novej Dubnice, osadenej na štvornápravovom podvozku Patria AMV XP 8×8.

Hlavným integrátorom celého projektu 8×8 pre OS SR je druhá dcérska spoločnosť KONŠTRUKTA – Defence a výrobcom munície pre tento kanón tretia dcérska firma ZVS holding.

Zdroj a foto: ATM, DMD GROUP

Najnovšie aktuality

všetky články